Nazwa Projektu:

Szkolenie dla przedstawicieli i przedstawicielek samorządów z Gen AI

Skontaktuj się

Na zaproszenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej przeprowadziliśmy warsztat dla przedstawicieli i przedstawicielek samorządów w ramach Partnerskiej Inicjatywy Miast (PIM), eksplorując potencjał Generatywnej Sztucznej Inteligencji (Gen AI) w umacnianiu organizacyjnego uczenia się w strukturach samorządowych.

Zgłębiliśmy w trakcie warsztatów tematy takie jak:

🔍 Jakie przewagi oferuje Gen AI dla samorządów?

🤔 Jak Gen AI zachęca do interaktywnego dialogu, umożliwiając samorządom zadawanie kluczowych pytań i prowadzenie dogłębnej analizy problemów, które wpływają na życie miejskie.

📚 Jak wykorzystać nieograniczony dostęp do danych wewnętrznych i zewnętrznych. Jak Gen AI pozwala zbierać, organizować i syntetyzować informacje, stając się niezawodnym strażnikiem wiedzy, który pamięta, nawet gdy inni zapominają.

📊Rzeczy, które Gen AI wnosi do dyskusji: bogactwo perspektyw, prezentując argumenty i uzasadnienia, które wspierają zrównoważone podejmowanie decyzji i rozwój zintegrowanej polityki miejskiej.

To, co odkryliśmy podczas warsztatu razem z uczestnikami, to to że Gen AI nie jest jedynie technologicznym dodatkiem – jest kluczowym partnerem dla samorządów w procesie stałego uczenia się i adaptacji do szybko zmieniającego się świata. To narzędzie, które może przyspieszyć i wzbogacić proces decyzyjny, otwierając nowe ścieżki dla rozwiązań miejskich.

Inne nasze projekty:

Standardy wykorzystania AI w urzędzie m.st. Warszawa

Jesteśmy w trakcie realizacji niezwykle innowacyjnego projektu, czyli tworzenia etycznych standardów wykorzystania AI w urzędzie m.st. Warszawa przez urzędników i urzędniczki. Jest to jeden z pierwszych tego typu projektów w Polsce.

Szkolenie z wykorzystania AI w ewaluacji dla Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach

Szkolimy również na Śląsku! W zeszłym miesiącu, mieliśmy przyjemność prowadzić warsztaty z wykorzystania AI w ewaluacji dla Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.  AI jest obecnie niemal w każdej dziedzinie naszego życia, więc nic dziwnego, że przydaje się również w pracy badaczy w sektorze publicznym.