Wydarzenia

Warsztaty dla przedstawicielek i przedstawicieli samorządów z Gen AI na zlecenie Banku Światowego [ZAKOŃCZONE]

-

Czas czytania: ok 2 minuty

Miasta na całym świecie stają przed złożonymi wyzwaniami, które wymagają zarówno nowatorskiego myślenia, jak i dynamicznego uczenia się. Na zaproszenie Banku Światowego mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztat dla przedstawicieli i przedstawicielek samorządów w ramach Partnerskiej Inicjatywy Miast (PIM), eksplorując potencjał Generatywnej Sztucznej Inteligencji (Gen AI) w umacnianiu organizacyjnego uczenia się w strukturach samorządowych.

🔍 Jakie przewagi oferuje Gen AI dla samorządów?

🤔 Refleksyjność: Gen AI zachęca do interaktywnego dialogu, umożliwiając samorządom zadawanie kluczowych pytań i prowadzenie dogłębnej analizy problemów, które wpływają na życie miejskie.

📚 Zarządzanie wiedzą: Nieograniczony dostęp do danych wewnętrznych i zewnętrznych pozwala Gen AI zbierać, organizować i syntetyzować informacje, stając się niezawodnym strażnikiem wiedzy, który pamięta, nawet gdy inni zapominają.

📊 Argumentacja: Gen AI wnosi do dyskusji bogactwo perspektyw, prezentując argumenty i uzasadnienia, które wspierają zrównoważone podejmowanie decyzji i rozwój zintegrowanej polityki miejskiej.

To, co odkryliśmy podczas warsztatu razem z uczestnikami, to to że Gen AI nie jest jedynie technologicznym dodatkiem – jest kluczowym partnerem dla samorządów w procesie stałego uczenia się i adaptacji do szybko zmieniającego się świata. To narzędzie, które może przyspieszyć i wzbogacić proces decyzyjny, otwierając nowe ścieżki dla rozwiązań miejskich.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich pasję i zaangażowanie, które są fundamentem dla tworzenia inteligentnych i bardziej odpornych miast przyszłości.

Rozpocznij współpracę z nami!