Warsztat otwarty: Zastosowanie AI w badaniach społecznych w sektorze publicznym

Zapraszamy na nasze wyjątkowe szkolenie z zakresu sztucznej inteligencji generatywnej (Gen AI), które oferuje unikalne połączenie sesji stacjonarnych oraz online. Szkolenie zaplanowano z myślą o badaczach, analitykach oraz wszystkich profesjonalistach działających w sektorze publicznym, którzy chcą skutecznie integrować najnowsze technologie AI w swojej pracy.
Tekst jest własnością strony: https://evaluation.pl/aktualnosci/szkolenia-ai/ Kopiowanie bez naszej zgody jest prawnie zabronione.

  • Zrozumienie Gen AI: Naucz się, jak działa generatywna sztuczna inteligencja, poznaj jej aktualne zastosowania oraz ograniczenia.
  • Opanowanie efektywnych strategii współpracy z AI: Opanuj strategie „promptingu” do efektywnego komunikowania się z AI, aby uzyskać najlepsze wyniki w badaniach i analizach w sposób bezpieczny i etyczny.
  • Praktyczne umiejętności: Zdobądź praktyczne umiejętności w wykorzystywaniu narzędzi takich jak ChatGPT, Petal, Scite i innych do generowania treści, analizowania i syntezowania danych.
  • Dzień 1 (stacjonarnie): Zaczniemy od wprowadzenia do zagadnień generatywnej AI, zrozumiemy jej mechanizmy działania i zastosowania. Następnie, przejdziemy do nauki narzędzi i strategii „promptingu” oraz zastosowania AI w pracy z dużymi dokumentami.
  • Dni 2-4 (online): Skupimy się na bardziej zaawansowanych aplikacjach AI, do takich jak zadań badawczych, jak przegląd literatury, planowanie badań, oraz różnorodne metody analizy danych.

Na najbliższy miesiąc przygotowaliśmy dla Was coś co pozwoli Wam stać się prawdziwymi mistrzami promptowania. Dostaniecie dostęp do najnowocześniejszych narzędzi, takich jak ChatGPT-4, Scite oraz Patel, dzięki czemu będziecie mogli nieustannie rozwijać swoje umiejętności nawet po zakończeniu szkolenia. 

Co tydzień, mimo oficjalnego zakazu zadawania prac domowych, otrzymacie od nas zestaw inspirujących zadań i ciekawostek, które pomogą Wam odkrywać fascynujące zastosowania AI w pracy badawczej. 

  • Część 1: Sesja stacjonarna: 3 czerwca 2024 od godz. 9.00 do 16.15. Miejsce: Konstruktorska 11, Warszawa
  • Część 2: Sesje on-line 4, 5 i 6 czerwca 2024 od 13:00 do 16:00.
  • Koszt 1800 zł (+23% VAT)

W szkoleniu może wziąć udział max. 10 osób

Dokładna Agenda szkolenia -> link

Zapisy na szkolenie (wystarczy wypełnić i przesłać formularz) ->link

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 20.05.2024 r. do 23:59 📅

❓W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: a.wolanin@evaluation.pl oraz pod numerem telefonu: 792744503

🧠 Nasze doświadczenie

Do tej pory mieliśmy okazję przeprowadzić szereg szkoleń i wykładów dotyczących zastosowania generatywnego Ai do badań i szeroko rozumianych działań administracji publicznej, w tym:

  • szkolenia dla pracowników/pracowniczek Instytucji Zarządzającej FENG
  • szkolenie dla uczestników / uczestniczek Grupy Sterującej Ewaluacją FERS
  • szkolenie dla pracowników / pracowniczek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego
  • warsztaty z pracownikami samorządów z zakresu wykorzystania Ai w samorządzie w ramach wydarzenia PIM Alumni organizowanego przez Bank Światowy,
  • warsztaty z pracownikami samorządów z zakresu wykorzystania Ai w samorządzie w ramach wydarzenia Forum Wymiany Doświadczeń projektu CWD 2023 organizowanego przez Fundusz Współpracy.

W ramach działań firmowych wdrożyliśmy Ai w procedurę wykonywania badań oraz projektowania usług, dzięki czemu mamy szereg bieżących doświadczeń, którymi możemy się dzielić z uczestnikami szkoleń. 

Ponadto od roku eksperymentujemy z firmą RadLab z budową własnego rozwiązania informatycznego opartego na modelach generatywnych i ekstrakcyjnych. Wiedza z procesu tworzenia własnego rozwiązania dostarcza nam niezbędnej wiedzy o technologii, którą wykorzystujemy podczas szkoleń.

Naucz się z nami jak wykorzystywać najnowsze technologie w codziennej pracy badacza/badaczki!

Prowadzący warsztaty:

Igor Lyubashenko

Jest profesorem Nauk o polityce publicznej na Uniwersytecie SWPS. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie jako ekspert w dziedzinie badań społecznych i metodologii badań jakościowych, w których wykorzystuje narzędzia AI. Jego badania skupiają się na czynnikach determinujących efektywność polityk, rozwiązań i interwencji. Był kierownikiem dwóch projektów finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki i uczestniczył w szeregu innych projektów naukowych i aplikacyjnych. Prowadzi zajęcia z zarządzania publicznego, projektowania rozwiązań publicznych, myślenia systemowego, a także kursy metodologiczne.

Karol Olejniczak

Jest profesorem nauk o polityce publicznej na Uniwersytecie SWPS, profesorem wizytującym na George Washington University i stypendystą Fulbrighta. Z zakresu projektowania działań publicznych ukończył The Ostrom Workshop (Indiana University) (2006) oraz studia podyplomowe Behaviorally Informed Design for Energy Conservation, na Stanford University (2016). Kierował grantem Narodowego Centrum Nauki nt. projektowania behawioralnego w sektorze publicznym (2015-2018). Ma prawie 20-letnie doświadczenie w projektowaniu i ewaluacji przedsięwzięć publicznych, we współpracy z instytucjami międzynarodowymi (Komisja Europejska, Bank Światowy, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju), zagranicznymi organizacjami publicznymi (amerykańska National Science Foundation, ministerstwa Czech, Kanady, Węgier) oraz polskimi urzędami centralnymi i samorządami.

Bartosz Ledzion

Założyciel firmy EGO S.C., jest ekspertem w dziedzinie badań społecznych, service design, ekonomii behawioralnej. Ukończył kierunek User Experience Design (2018) oraz uczestniczył w szkoleniach Cambridge Business Analytics. Jako certyfikowany moderator Design Thinking, przeprowadził wiele projektów UX i service design dla sektorów publicznego i prywatnego, w tym programy akceleracyjne Electro Scale-Up, Gov-tech, Gov-Lab, Living Lab w Warszawie, GreenInn, FENG, oraz gry Learning Agenda, Knowledge Broker, Behaviour Architects.

Rozpocznij współpracę z nami!