Wydarzenia

Ego oficjalnym partnerem kursu „AI w administracji publicznej”

-

Czas czytania: ok 4 minuty

Artykuł w skrócie:
  • Dla kogo?
  • Oszczędzamy Twój czas!
  • Trenuj z polskim asystentem AI dla administracji!
  • Zawartość kursu:
  • Eksperci prowadzący
  • Partnerstwo i współpraca
  • Jak skorzystać z kursu?

Miło nam poinformować, że Ego jako oficjalny partner PFR dla Miast przygotowało kurs „Podstawy AI dla administracji publicznej” zaprasza wszystkich pracowników administracji do skorzystania z doskonałego szkolenia onboardingowego. Kurs zapewnia niezbędne minimum wiedzy o sztucznej inteligencji, które każdy urzędnik powinien posiadać w dobie cyfrowej transformacji. To idealne wprowadzenie do świata AI – bez zbędnych komplikacji, za to z praktycznym podejściem do codziennych wyzwań administracji publicznej.

Dla kogo?

Kurs dedykowany jest osobom bez większych doświadczeń w pracy z Gen AI. Naszym celem jest zapoznanie uczestników z fundamentami działania tej technologii oraz jej odpowiedzialnym i bezpiecznym wykorzystaniem w pracy w urzędach.

Oszczędzamy Twój czas!

Cały kurs trwa ok. 90 minut – to swoisty „kurs BHP o AI”, który każdy pracownik administracji publicznej powinien przejść. Szkolenie zostało zaprojektowane w sposób, który nie zabiera dużo czasu, a daje solidne podstawy do dalszego zgłębiania tematu. Dla osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy, do każdego modułu dołączone są dodatkowe materiały.

Co ważne – kurs jest całkowicie bezpłatny!

Trenuj z polskim asystentem AI dla administracji!

Do pierwszych eksperymentów pracy z Gen AI polecamy wirtualnego asystenta opartego na polskim modelu językowym dla sektora publicznego PLLuM. Jest to doskonałe narzędzie do praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej w kursie, a szczególnie w module 5, który dotyczy pisania instrukcji i promptowania. Dodatkowo w materiałach dla modułu 5 znajduje się promptbook, który w prosty sposób przedstawia techniki promptowania.

Zawartość kursu:

  1. Podstawy Gen AI – Wprowadzenie do generatywnej sztucznej inteligencji, podstawowe pojęcia i korzyści dla urzędów.
  2. Fundamenty działania Gen AI – Poznasz duże modele językowe, różnice między nimi oraz zjawisko halucynacji w GenAI.
  3. Bezpieczeństwo w korzystaniu z Gen AI – Zasady bezpiecznego wykorzystania narzędzi AI z naciskiem na ochronę danych osobowych i wrażliwych.
  4. Narzędzia Gen AI – Przegląd dostępnych narzędzi AI i kryteria ich doboru do konkretnych zadań urzędniczych.
  5. Komunikacja z Gen AI – Wprowadzenie do sztuki promptowania i efektywnej komunikacji ze sztuczną inteligencją.
  6. Odpowiedzialne wykorzystanie Gen AI – Wyzwania i standardy wdrażania generatywnej sztucznej inteligencji w administracji.

W ramach kursu znajdziecie także wartościowy wywiad z Michałem Kuszewskim na temat tworzenia standardów odpowiedzialnego wykorzystania AI w m.st. Warszawa.

Eksperci prowadzący

Kurs poprowadzą eksperci z różnych organizacji i dziedzin AI:

  • dr Paweł Kędzia, specjalista od modeli językowych (radlab.dev)
  • dr Karolina Kulicka
  • dr hab. Igor Lyubashenko
  • Maciej Chojnowski (Centrum Etyki Technologii Instytutu Humanites)
  • Bartosz Ledzion
  • Marta Kupisz

Partnerstwo i współpraca

Firma ego jako oficjalny partner kursu miała przyjemność współpracować z zespołem PFR dla Miast przy tworzeniu tych wartościowych materiałów szkoleniowych. Wspólny projekt był możliwy dzięki zaangażowaniu wielu osób, szczególnie Marty, Weroniki Mystek, Weroniki Wesołowskiej i Dagmary.

Jak skorzystać z kursu?

Kurs jest całkowicie darmowy! Wystarczy przekazać pracownikom link, poprosić o zapisanie się i zarezerwowanie niewielkiej ilości czasu na przejście szkolenia. Każdy uczestnik po ukończeniu kursu może sprawdzić swoją wiedzę w krótkim teście, a następnie otrzyma certyfikat potwierdzający zdobyte kompetencje w zakresie podstaw AI dla administracji publicznej.

Link: https://strefawiedzypfr.pl/kursy/podstawy-ai-dla-administracji-publicznej?group=107&type=catalog