Aktualności

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Białołęce – model działania

-

Czas czytania: ok 2 minuty

Misją Centrów Aktywności Międzypokoleniowej jest kreowanie, współtworzenie działań na rzecz wzmacniania aktywności seniorek i seniorów oraz grup międzypokoleniowych, integrujących wspólnotę sąsiedzką, dzielnicową i miejską. Te placówki wzmacniają Warszawę w budowaniu wizerunku miasta przyjaznego i dostępnego dla osób w każdym wieku. Nasz zespół stworzył model działania drugiego już w Warszawie CAM, tym razem wybudowanego na Białołęce. 👌

Wzorując się na architektach, którzy tworzą estetyczne i funkcjonalne przestrzenie, zaprojektowaliśmy „architekturę działania” organizacji, gdzie każdy element współgra z innym, tworząc harmonijną całość.

💡 Nasza praca to nie tylko projektowanie, ale przede wszystkim słuchanie i zrozumienie ludzi, dla których tworzymy.

Warto podkreślić jak cenne było doświadczenie wniesione przez zespół z CAM Nowolipie. Ich lata działalności przyczyniły się do zgromadzenia obszernej wiedzy, która stała się cennym wkładem w rozwój naszego projektu. Ich sugestie i wizje okazały się dla nas pomocne w kształtowaniu solidnego, a zarazem innowacyjnego modelu działania nowej fili. Praca nad tym projektem to kwintesencja partycypacji i współpracy na wielu poziomach.

🤝 Podczas warsztatów analitycznych, kreatywnych i testujących, zaangażowaliśmy ponad 60 osób – seniorów, seniorki, przedstawicieli/ki NGO, Urzędu Miasta i Urzędu Dzielnicy, CAM Nowolipie, a także zewnętrzne ekspertki. To właśnie ich głosy i perspektywy ukształtowały końcową koncepcję, tworząc model, który jest prawdziwym odbiciem potrzeb i oczekiwań społeczności.

Poza bezcennymi warsztatami, nasze podejście obejmowało gruntowny desk research, wnikliwe wywiady, ankiety CAWI oraz benchmarking najlepszych praktyk z Polski i świata.

🌟Nasz projekt zawarł opis proponowanych sposobów zaanagażowania lokalnej społeczności, dróg komunikacji, funkcji przestrzeni i udogodnień, które ułatwią użytkownikom korzystanie z tego miejsca.

Zespół projektowy: Kamila Czerwińska – service design, Alicja Wolanin – badania, Bartosz Ledzion – facylitacja warsztatów.

Rozpocznij współpracę z nami!